Týdenní téma: Já a moje rodina

Vážení rodiče,

školní rok jsme začali blokem ŠKOLA, ve kterém se děti se seznamují s novým prostředím, se svými vrstevníky i dospělými. Postupně přijímají pravidla chování, orientují se v budově a časovém rozvrhu. Důraz je kladen na bezpečnost dětí ve škole a při pobytu venku.

Začátek školního roku jsme začali na téma Já a moje rodina. Vyprávěli jsme si své rodině a prázdninových zážitcích.

Popisovali jsme obrázek rodiny, tvořili jsme zdrobněliny. Ve středu jsme si zážitky z prázdnin malovali.

Zpívali jsme písničku Proč kopřiva pálí.

Hráli jsme hru na jména – Bumtarata na buben, bumtarata kdo je ten?

Naučili jsme se říkadlo s pohybem - V jedné škole opičí, všichni se jen opičí, třeba takhle mrkají, za uchem se drbají, rukama tleskají, nohama dupají, na židle si sedají!

Učíme se orientovat v budově školy, snažíme se najít cestu do třídy a šaten, zvládli jsme odemykání a zamykání šatních skříněk. Objevujeme hračky v naší třídě – stavebnice, autíčka, kuličkovou dráhou, vaření v kuchyňce a velké Člověče, nezlob se.

V pátek jsme si poprvé společně namasírovali záda a potom se vydali v rámci tělocviku zdolávat překážky na Dětský ostrov.

Odpočíváme při četbě na pokračování z knihy Mach a Šebestová ve škole.

Publikováno dne: 10. 9. 2023

Přípravná třída