Nacházíte se na: Úvod ZŠ Kořenského

ZŠ Kořenského

vize školy

Naší vizí je poskytovat žákům výchovu a vzdělání v souladu se ŠVP Otevřená škola pro 21. století, spočívajícím na třech základních pilířích: komunikace - v jazyce mateřském i světových jazycích, využití technologií, rozvoj osobnosti. Naším mottem zůstává: Hledáme v každém to nejlepší a pro každého to nejlepší.

co nás čeká dále ve školním roce 2019/20

Čekáme na větší rekonstrukci prostor

Zatímco na Žvahově se staví a další rekonstrukce čeká učebnu pro budoucí prvňáčky, v Kořenského i na náměstí 14. října si budeme muset počkat.
Mateřská škola dostala na jaře 2019 nový systém kamer, který by měl podpořit větší bezpečnost, nicméně o nových dveřích a jejich hospodárnosti se stále vede diskuse. Dětské toalety a chodby včetně schodišť jsou již ve značně zbídačelém stavu. Tato obsáhlejší rekonstrukce včetně zateplení schodiště čeká na rozhodnutí zřizovatele. Opravíme alespoň technická zařízení v kotelně a budeme jednat o tom, jakým způsobem můžeme pomoci již vysloužilé sauně.
Půdní vestavba v Kořenského je ve stádiu plánů, čekajících na stavební povolení, zařazení do rozpočtu a výběr firmy. Letos v létě k ní zřejmě nedojde, budeme se tedy snažit apoň vymalovat některé části školy. Je nám ovšem líto, že zřizovatele nemůže reagovat na zvýšený počet žáků ve škole rychleji - žáci i zaměstnanci by si pro všeobecnou pohodu zasloužili větší prostorový komfort.

oddělení pracoviště Pod Žvahovem

Organizačně náročná operace oddělení pracoviště Pod Žvahovem nás čeká v letních měsících. Bude třeba oddělit veškeré informační i organizační systémy, dořešit rozpočet škol, připravit na změnu zaměstnance i žáky a rodičovskou veřejnost.
Věříme, že jsme pro vznik žvahovské základní školy udělali maximum, a od září 2019 bude v pohodě existovat samostatně a rozvine se do úspěšně fungující školy.

výchovně vzdělávací proces

Výchovně vzdělávacímu procesu se věnujeme ve zvláštním článku o výsledcích a důsledcích rodičovského dotazníku.
Nově zavedený systém přihlašování do kroužků školní družiny hodnotíme jako vyhovující pro všechny strany - podstatně nám ubylo množství papírových přihlášek a velmi dobře se nám komunikuje elektronicky.
Chystáme - na základě Vašich podnětů - také změny v informačním systému školy. Známky chceme od školního roku 2019/20 publikovat pouze elektronicky, papírová žákovská knížka nám zůstane na potvrzování kontroly té elektronické, omluvný list a další sdělení.

Tradiční školní akce

Jako obvykle nás i v tomto škoním roce čekají koncerty školního sboru, adventní dílny, vánoční zpívání, dny se záchranným systémem a zahraniční výjezdy. Žáky čeká i oblíbený projekt Edison a těm trochu odrostlejším se bude věnovat pravidelně rodilý mluvčí v hodinách angličtiny. Do výuky chceme více zařadit testování, aby si naši starší školáci navykli na systém, kterému se nevyhnou při přijímacích zkouškách. Nově se věnujeme zahraničním stážím v rámci vzdělávání učitelů. Suprevize a workshopy, které pro ně chystáme kromě toho, jsou již tradiční. Vzdělávací setkání ovšem uspořdáme také společné pro pedagogy i rodiče - a to v oboru kybernetické bezpečnosti a výchovy pro digitální věk.

Přejeme všem příjemný a poznáním naplněný školní rok.

Libuše Daňhelková

ZŠ a MŠ Praha 5 - Smíchov, Kořenského 10/760