Nacházíte se na: Úvod ZŠ Kořenského Akce školy Heather z Minnesoty ve 4.B

Heather z Minnesoty ve 4.B

V pondělí 12.11. k nám zavítala učitelka "Heather" z amerického státu Minnesota. Na dopoledne se připojila ke 4.B a tato třída ji společně s třídní učitelkou B. Soukupovou provedla po budově ZŠ, ukázali jí klasickou výuku na naší škole. Porovnali jsme též tradice v ČR a USA, žáci zazpívali českou lidovou píseň a anglickou koledu. Ve školní tělocvičně ukázali Heather tradiční českou hru "Rybičky, rybičky, rybáři jedou!" a Heather nás naučila také jednu americkou hru, o které jsme následně zjistili, že je obdobou tradiční české hry "Cukr, káva, limonáda..". Při prohlídce školy žáci provedli Heather i na půdě, kde je momentálně k vidění výstava "100 let republiky a 125 let ZŠ Kořenského". V rámci dopoledního programu jsme navštívili i nově otevřené hřiště na nedalekém Dětském ostrově. Pak již bylo třeba vrátit se do školy. Heather dětem nabídla, že si mohou dopisovat s jejími žáky v Minnesotě a oni jí položili několik dotazů, na které žáci z USA budou následně odpovídat. Těšíme se tedy na další spolupráci!

Co o návštěvě říkají někteří žáci:

Nejvíc se mi líbilo, když jsme byli na půdě a na Dětském ostrově s Heather. Ona učí 4 třídy a v každé je 25 dětí. V její škole je 800 dětí a Heather z nich učí 100. Učí je psát a číst. (E. M.)

Nejvíc se mi líbilo, když jsme zpívali českou písničku a ještě jsme zpívali anglickou písničku. Pak se mi ještě líbilo, jak jsme Heather ukázali naší celou školu. Heather se nás zeptala, jestli máme nějaké dotazy pro její žáky a pak už musela jít.  (F. B.)

Líbilo se mi, že jsme si s Heather povídali. A líbilo se mi, že jsme byli v tělocvičně a hráli jsme tam "Rybičky, rybáři..". Nejvíc se mi líbila půda a taky Dětský ostrov. A taky jak jsme Heather učili česky, já jsem pomáhal překládat. Heather je z Minnesoty a v Minnesotě nemají žádné tramvaje ani metra. (A. C.)

Mně se líbilo hraní na hřišti. Bavilo mě si s Heather povídat a taky mě bavilo ji provést po škole. (J. K.)

Dnes k nám přišla návštěva - jedna paní Heather z Minnesoty. A dnes jsme zažili spoustu věcí, třeba první jsme říkali jak se jmenujeme a ukazovali jsme Heather naší školu. Ukázali jsme Heather půdu a ta se jí líbila. Nejvíc se mi líbil Dětský ostrov, ale Heather pak musela jít na letiště, takže jsme tam byli 20 min. To nevadí, stejnak jsme si to užili. (V. C.)

Dnes se přihodilo hodně věcí. Naše paní učitelka má kamarádku Heather, která je ze státu Minnesota. Ukázali jsme jí školu. Šli jsme do tělocvičny, hráli "Rybičky, rybičky, rybáři jedou!" a další hry. A pak jsme šli na půdu a tam byla kosa a viděli jsme tank od 5. B. Pak jsme se vrátili do třídy. Měli jsme jít na Petřín, ale nešli jsme. Místo toho jsme šli na Dětský ostrov. (M. D.)

Seznámili jsme se s Heather a pak jsme ji provedli po škole. První jsme šli do jídelny, tam jsme si povídali. Pak jsme šli do učebny výtvarné výchovy a tam jsme si taky povídali. Pak jsme šli do šatny a tam jsme si taky povídali. Pak jsme šli do tělocvičny , tam jsme chvíli povídali a Filip pak ukázal něco na žebřinách a pak jsem já ukázal, jak šplhám na provaz. (T. W.)

Moc se mi líbila Heather a její angličtina. Taky se mi líbil ten mini tělák. Dobrý bylo, když jsme byli na půdě. Mně se líbila nejvíc Heather z Minnesoty. Je moc krásná, hezká, chytrá a dobrá. (R. N.)

/14.11.2018/

Seznam článků