O Mateřské škole

Škola je umístěna v centru, s dobrou dopravní dostupností. Okolí školy má svou historickou a kulturní hodnotu. Poblíž se nachází kostel sv. Václava, dětská hřiště jako Aréna, Sacre Coeur. Máme rádi procházky podél řeky Vltavy, využíváme zahrady Kinských, Petřín a spoustu dalších zajímavých míst. Se staršími dětmi vyjíždíme vzhledem k výhodné pozici školky na výlety za krásami Prahy, ale i vlakem do přírody.

Mateřská škola je účelově postavená čtyřpodlažní budova. Provoz školy byl zahájen v září 1985. Od 1. ledna 2013 došlo ke spojení základní školy s Mateřskou školou a vznikla tak nová organizace.

Ve škole jsou čtyři, víceméně věkově homogenní, třídy. V 2. podlaží jsou umístěny dvě třídy mladších dětí  - Myšky a Žabky a ve 3. podlaží dvě třídy předškoláků a dětí s odkladem školní docházky – Lišky a Sovy. Učitelky si vedou děti od 3 do 6 (7) let a přecházejí společně v každém školním roce do nové třídy. Dětem je tak zajištěno stabilní psychosociální zázemí a zároveň změna, kdy mohou v průběhu své několikaleté docházky měnit prostředí třídy. Mateřská škola má nadstandartní nabídku pro děti v podobě vlastní sauny, která byla koncem roku 2020 zrekonstruovaná. Saunu využíváme v chladných měsících (listopad – duben). Plocha každé třídy je přibližně 100 m2, upravené do místnosti třídy a herny - odpočívárny. V každé třídě jsou umístěna lehátka, která se připravují do herny, kde je dětem umožněn odpočinek. Každá třída má své sociální zařízení (WC, sprchu, umývárnu) a šatnu dětí.

Strava se připravuje v prostorách školní kuchyně v 1. podlaží. Jídlo je výtahem vyváženo do přípraven a posléze do tříd.

Součástí školy je školní zahrada. Nachází se ve vnitrobloku budov a je celá oplocená. Dělí se na dvě části. V horní části je hřiště pro nejmenší děti z  Myšek a hrací prvky jsou přizpůsobené jejich věku. Najdete zde pískoviště, pružinové houpačky, dřevěný komplet se skluzavkou a dvojdomek. Vše je na pískovém podkladě. Spodní část je využívána staršími dětmi (Žabky, Lišky a Sovy). Jsou zde houpačky, dvě dřevěné sestavy se skluzavkami, horolezeckou stěnou, pískoviště a pružinové houpačky. Máme zde i mlhoviště, pítko, dřevěný přístřešek s tabulí a počítadlem, a od roku 2018 je v  prostoru zahrady vybudované dopravní hřiště pro hry dětí a jízdu na kolech i koloběžkách. Samozřejmě nechybí ani domeček na hračky. Společně jsme obnovili skalku a založili malý záhonek na pěstování zeleniny a bylinek.

Interiér školky zdobí namalované znaky tříd a výrobky dětí.