Balíček okamžité pomoci Pražanům

Milí rodiče,
dovolujeme si Vás informovat o možnosti čerpat finanční podporu z Balíčku okamžité pomoci pro Pražany, který umožňuje hlavní město Praha usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 38/5.

Toto usnesení umožňuje čerpat finanční podporu školám a školským zařízením řízenými městskými částmi hl. m. Prahy na zmírnění dopadů inflace pro pražské domácnosti.

Podpora je určena pro žadatele s trvalým pobytem v Praze.

Opatření spočívají v možnosti:

• prominutí úplaty za stravné ve školní jídelně,
  • prominutí úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole,
  • prominutí úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině,
  • čerpání prostředků z fondu solidarity.

Podpora je přiznána žadateli, který splní alespoň jednu z následujících podmínek, či pobírá některou z následujících dávek:

• příspěvek či doplatek na bydlení,
  • okamžitou dávku v hmotné nouzi,
  • přídavek na dítě,
  • dávky pěstounské péče,
  • čelí exekuci/insolvenci,
  • po zaplacení nákladů na bydlení domácnosti zbyde méně než 200 Kč/osobu/den (u samostatně žijících osob 300 Kč/den) – do nákladů lze zahrnout i splátku hypotéky či družstevního podílu na nemovitost, ve které rodina bydlí.

Žádost je třeba doručit vyplněnou a podepsanou na předepsaném formuláři v těchto termínech:

• pro podporu od 1. 1. 2023 - od 12. 12. 2022 do 16. 12. 2022 vždy od 7:00 do 8:00 hodin.

Z důvodu administrativní zátěže organizace není možné podávat žádosti v jiných termínech. Podporu není možné žádat zpětně.

Žádost je třeba doručit osobně na jednotlivá pracoviště školy:

• základní škola - kanceláře vedení školy,
  • mateřské školy - zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu.

S sebou je potřeba přinést občanský průkaz k ověření trvalého pobytu žadatele.

Základní podmínkou kladného vyřízení žádosti je stav, že žadatel nevykazuje vůči škole žádný dluh, tzn., že má řádně uhrazenou úplatu za předškolní vzdělávání, zájmové vzdělávání a stravné do data podání žádosti.

Škola vyrozumí žadatele, zda bylo žádosti vyhověno nebo nevyhověno. Písemné vyrozumění obdrží žadatel formou elektronické zprávy do patnácti pracovních dnů.

Evidované žádosti škola sumarizuje a žádá o podporu do 20. 12. 2022.

O finančních prostředcích vede přehled a účtuje pod UZ 138.

Dokumenty k žádosti naleznete zde:

V Praze dne 27. 9. 2022

Projekty v realizaci