Šablony III - ZŠ a MŠ Kořenského

Název projektu:  Šablony III - ZŠ a MŠ Kořenského

Registrační číslo projektu: CZ.02.3X/0.0/0.0/20_081/0018431

Příjemce podpory: Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov, Kořenského 10/760

Projekt je spolufinancován Evropskou unii.

Cílem projektu je:  zapojení děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, ohrožených školním neúspěchem

Realizací tohoto projektu se snažíme přispět k začlenění dětí ze sociálně znevýhodněného, případně málo podnětného prostředí a děti ohrožené školním neúspěchem. Díky tomuto projektu je možné jak v základní, tak i mateřské škole využívat služeb asistenta peagoga, pomoc sociálního pedagoga, kterou vnímáme jako klíčovou v momentech konfliktních situací. Sociální pedagog zprostředkovává komunikaci mezi školou - rodičem - dítětem, případě potřeby oslovuje další orgány PPP, OSPOD.

Děti dále podporujeme v zapojování pomoci projektových dní a učitelé v maximální možné míře využívají školení placených právě z tohoto projektu.

Ukončené projekty