Studenti píšou knihu

V pondělí 24. března se v naší škole uskutečnila zdařilá akce - křest knihy Studenti píšou knihu, jejíž vydání bylo vyvrcholením stejnojmenného projektu autora Václava Jana Nováka. Kniha vznikla jako časosběrný dokument texů psaných žáky 7. - 9. tříd základních škol. Inspirací žákům byly zprostředkované rozhovory se známými osobnostmi, jako například s Kamilem Spáčilem, ředitelem FebioFestu, režisérem Zdeňkem Troškou či známými politiky. Žáci psali o sobě, svých pocitech a problémech a dostali tak jedinečnou možnost vyjádřit se písemně nejen před svými učiteli a spolužáky.

Křtu se zúčastnila kromě autora projektu Mira Haviarová, dramturgyně FebioFestu a nositelka ceny za přínos polské kinematografii, pan Zdeněk Troška, pan Kamil Spáčil, nakladatel Marcel Ismail, herec Jan Kuželka z divadla Brodway a samozřejmě žáci naší školy, kteří měli tu čest přečíst dvě úvahy z nové knihy.

Fotografie pro vás pořídila paní učitelka Jiřina Závranská.

Publikováno dne: 25. 3. 2014