Život indiánů v Amazonii a ochrana deštných lesů

Pro sedmáky se v hodinách zeměpisu otevřely dveře do fascinujícího světa Amazonského deštného pralesa. Projekt proběhl ve spolupráci s paní Marianou Vahalovou - odbornicí na život v deštných lesích Ekvádoru. Program měl za cíl poskytnout žákům pohled na nejen ekologický, ale i kulturní aspekt této ohromující oblasti. Průběh týdenního projektu zahrnoval bohatý mix aktivit, od interaktivních přednášek o unikátním ekosystému Amazonie po poznávačku indiánských předmětů se zapojením všech smyslů, které žáky přivedly k bližšímu pochopení biodiverzity této oblasti. Skupinová práce se zaměřila na problematiku ochrany deštného lesa a vlivu lidské činnosti na tuto vzácnou krajinu. Žáci měli příležitost zúčastnit se diskuse spojené s pitím tradičního čaje wayusa, který je neodmyslitelnou součástí života indiánské komunity Kičua. Celotýdenní projekt nejen rozšířil obzory žáků, ale také je zasvětil do bohaté kultury a významu zachování Amazonského deštného pralesa pro budoucí generace.

Videorozhovor s Marianou Vahalovou: ekvádorská Amazonie a život postaru

Publikováno dne: 7. 3. 2024