ZŠ Kořenského, Praha 5 - Smíchov - úvodní stránka

Hledáme v každém to nejlepší
”otevřená škola 21. století”

Přeskočit na menu vybrané sekce

Nacházíte se na: Úvod Pracoviště Pod Žvahovem Družina

Družina Žvahov

Školní rok 2018/2019

Jarní prázdniny

V době pololetních a jarních prázdnin nebude školní družina v provozu.

Jarní prázdniny

Vážení rodiče,

v době jarních prázdnin (11.2-15.2.) nabízíme možnost využití školní družiny. V případě naplnění minimálního počtu bude činnost ŠD denně od 8.00-16.00h. V tyto dny nejsou zajištěny obědy. V případě zájmu pište na email hlavacova@zskorenskeho.cz a to nejpozději do 15.1.2019.

MIKULÁŠSKÁ DISKOTÉKA

4.12. v čase 13.30-15.30 se koná Mikulášská diskotéka ve školní tělocvičně! Všichni žáci ZŠ Žvahov jsou zváni :-)

ŘÍJEN

V řijnu nám počasí přálo, proto jsme trávili co nejvíce času na školní zahradě či na procházkách po Žvahově a okolí.  Vyrobili jsme spoustu výrobků z kaštanů, žaludů a dalších přírodnin. Zejména růže z listů slavily úspěch :-) Povídali jsem si o Halloweenu, dušičkách, o státním svátku a připomněli si české státní symboly. V ŠD 3 se opět slavily narozeniny a dorazil i časopis Čiperka, který nám chodí každý druhý měsíc. Děti milují hru na sochy a židličkovanou. Dopřáváme jim také volný prostor na volnou hru, kreslení apod.

A jak vypadá den v anglické družině? Přivítáme se s učitelem a zazpíváme si písničku, kde si zopakujeme čísla, části těla, zvířátka aj. Protože je podzim, povídáme si o podzimním listí, o jejich barvách a o počasí. Kreslíme si a vybarvujeme omalovánky na dané téma. Hrajeme různé hry-pexeso, domino. Poté se odreagujeme tanečkem, nasvačíme se a odcházíme ven, kde hrajeme různé hry, soutěžíme, skáčeme, běháme, skládáme tvary ze šišek, počítáme listy.

Podzimní prázdniny

Vzhledem k nenaplnění kapacity ŠD ve dnech podzimních prázdnin a ředitelského volna (29.10.-2.11.) bude činnost ŠD tento týden přerušena.

Děkujeme za pochopení

Odchody žáků

Prosíme rodiče, aby striktně dodržovali čas pro vyzvedávání žáků ze školní družiny. V čase 13.30-15.30 není možné dítě vyzvednout. Narušujete tím činnost ŠD a pobyt venku.

Někteří z vás v zápisním lístku uvedli přesné časy pro samostatné odchody. V poslední době se nám kupí lístečky s prosbou o odchod v jiném čase. Zkuste je prosím eliminovat.

Děkujeme za pochopení

Září

Září bylo zejména pro nejmladší žáky v seznamovacím duchu. S pomocí her se poznali s novými spolužáky, naučili se pohybovat ve školní jídelně, v prostorách školy, školní družiny a na zahradě. Děti se velmi dobře adaptovaly.

V průběhu září začaly i některé kroužky, na které děti pravidelně docházely.

Zdobili jsme chodbu a prostory ŠD výrobky s podzimní tématikou, hráli jsme společenské hry, stavěli stavby z různých stavebnic, povídali jsme si o státním svátku. Děti v ŠD 2 se učily správnému stolování. V ŠD 3 se dokonce slavily narozeniny :-)

1x v týdnu k nám dochází 2 praktikantky, které také vymýšlí zajímavý program.

V případě hezkého počasí trávíme co nejvíce času venku. Jak na školní zahradě, tak mimo areál školy.

Sledujte FB stránky naší školy, kam vkládáme řadu fotografií

Podzimní prázdniny

Ve dnech podzimních prázdnin a ředitelského volna (29.10-2.11) nabízíme možnost využití školní družiny. V případě naplnění minimálního počtu bude činnost ŠD denně od 8.00-16.00. V tyto dny nejsou zajištěné obědy. V případě zájmu pište na email hlavacova@zskorenskeho.cz a to nejpozději do 11.10.2018.

Rozpis obědů

Vzhledem k omezené kapacitě školní jídelny chodíme na obědy v různých intervalech. Rozpis k nahlédnutí naleznete zde v dokumentech nebo na nástěnkách ve vestibulu školy.

Školné ŠD

 • platba za školní družinu činí 300,- měsíčně (je možno zaplatit více měsíců najednou)
 • platbu je nutné uhradit k poslednímu dni nadcházejícího měsíce na měsíc následující
 • bude hrazeno bezhotovostně bankovním převodem, složením částky na účet 115-937200247/0100
 • k identifikaci platby je třeba uvádět variabilní symbol
 • nezaplacení školného je řešeno ukončením pobytu dítěte v ŠD
 • odhlášení dítěte ze ŠD je možno k poslednímu dni v měsíci. Měsíční platba je nevratná. Opětovné přihlášení bude zpoplatněno.

Školní rok 2017/2018

Květen

V květnu jsme vyráběli přáníčka a dárky pro maminky k svátku. Povídali jsme si o přírodě na jaře, shlédli pár dokumentů a vyzdobili jsme si na toto téma prostory školní družiny. Vzhledem ke krásnému počasí jsme většinu času trávili na školní zahradě, kde nás paní vychovatelky sprchují hadicí :-) Hrajeme různé míčové hry a využíváme herních prvků.

Velkou akcí tohoto měsíce byl "Retro den", kde jsme se naučili plno her, které hráli naši rodiče i prarodiče (drápky, kuličky, čára, skákací guma, skákací panák aj). Fotogalerie zde

Připomněli jsme si také, jak důležité je dodržovat pitný režim.

Oslava narozenin

I ve školní družině se dají slavit narozeniny :-)

Duben

V dubnu jsme si povídali o tom, jak se správně chovat jako účastníci provozu na pozemní komunikaci. Jaké máme ochranné prvky na kolo, jaká pravidla dodržujeme. Také jsme pozorovali změny v přírodě, jarní rostliny a rozkvetlé stromy v okolí školy. Vyrobili jsme si plno výrobků s jarní tématikou, kterými si zdobíme chodby školy a družiny.

Prožili jsme báječný týden na škole v přírodě ve Střelských Hošticích. Chodili jsme na výlety, zúčastnili jsme se olympiády a sportovně/zábavného odpoledne. Poslední večer jsme se vyřádili na maškarním. Těšíme se na další ŠvP!

Dne 22.4. jsme se zapojili do oslav Dne Země. Shlédli jsme zajímavý dokument a poté společnými silami uklidili školní hřiště, na kterém v těchto měsících trávíme spoustu času.

Odpoledne v Prokopském údolí

Ve středu 7.3. jsme se vydali na výlet do Prokopského údolí. Fotografie zde

Karneval

Další skvěle strávené odpoledne s naší družinou :-) Prožili jsme odpoledne plné her a tance. Nahlédněte do fotogalerie, jak jsme si ho užili!

Odpolední čajík na školní zahradě

Mezitím co nám pánové v družinách mění okna, my si užíváme čas na zahradě s teplým čajem :-) Fotografie zde 

Náhradní oblečení

Milí rodiče, dbejte prosím na to, aby vaše děti měly v šatních skříňkách náhradní oblečení.

Vánoční besídka 

Ve čtvrtek 21.12. proběhne ve všech školních družinách vánoční besídka (možná k nám přiletí i Ježíšek!). Pokud již máte napečeno, moc rádi ochutnáme vaše vánoční cukroví :-) Děkujeme!

Tímto vám přejeme krásné Vánoce a v novém roce hodně úspěchů a zdraví především!

Vychovatelky ŠD Žvahov

Navštívil nás Mikuláš

Nahlédněte do fotogalerie, jak probíhala návštěva Mikuláše, anděla a čerta u nás v družině!

Akce v týdnu 4.-8.12.

V úterý 5.12. nás navštíví Mikuláš. Akce proběhne v čase 13.30-15.30.

Ve středu 6.12. navštívíme divadelní představení Sněhová královna v divadle Ta Fantastika. Odchod ze školy je naplánován na 13.15. Děti, které s námi nejdou, vyzvedněte nejdéle ve 13.15. Příchod cca 16.30. Děkujeme a těšíme se!

Vychovatelky ŠD Žvahov

Návštěva Ježíška 21.12.

Milí rodiče, jako je v našich družinách každoročním zvykem, těsně před vánočními prázdninami nás navštěvuje Ježíšek s nadílkou. Funguje to u nás tak, že si s dětmi promyslíme co by se nám do družiny hodilo, co nám chybí a s čím by si děti ve svém volném čase rády hrály.

V příštím týdnu naleznete na nástěnce školy seznam přání každé družiny, který s dětmi vytvoříme a vy se budete moct rozhodnout a vybrat, jaký dáreček družině nadělíte. Tato akce je samozřejmě dobrovolná.

Ty, kteří se rozhodnou být této hezké akce součástí prosíme, aby dárečky nosili již zabalené a s cedulkou do jaké ŠD patří a to do 20.12.

Mockrát děkujeme za spolupráci a zde se můžete podívat, jak jsme tento den prožívali minulý školní rok.

Tým vychovatelek ŠD Žvahov

Barevný týden

Prohlédněte si fotky z našeho barevného týdne! Děkujeme za hojnou účast!

Dušičky v ŠD 1

2.11. jsme si připomněli dnes už dětmi opomíjené Dušičky. Popovídali jsme si o původu svátku, zahráli pár her a zdlábli mňamku! Nahlédněte do fotogalerie

Barevný týden 

Týden 6.-.10.11. ladíme do podzimních barev! Zkusme přijít každý den v těchto barvách:

Pondělí - zelená

Úterý - červená

Středa - modrá

Čtvrtek - hnědá

Pátek - oranžová

Stopovaná

Na pondělí 9.10. si ŠD 1 připravila pro ŠD 2 stopovanou na téma podzim. Děti odpovídaly na různé otázky k tématu a plnily úkoly, jako například vymodelovat podzimního skřítka, kterému následně vyrobily lesní domeček či přístřešek. Na 7 stanovištích z 8 stály samy děti ze ŠD 1 a měly tak možnost vyzkoušet si práci učitelů. Nakonec rozdaly diplomy za správně vyplněnou kartičku s tajenkou. Více ve fotogalerii. 

Společná akce ŠD Žvahov - Námořnický den

Nahlédněte do fotogalerie, jak skvěle jsme si užili pondělní odpoledne plné her, odměn, zážitků, pruhů a kapitánských čepic! Bylo to fajn! Na říjen plánujeme další společnou akci, děti se mají nač těšit :-)

 

Školní rok 2016/2017

ŠD 1 na zmrzce

Vyrazili jsme na zmrzku.. Jako rozloučení se školním rokem 2016/2017. Krásné prázdniny všem!​

Relaxujeme v knihovně - ŠD 1

Po náročném horkém dopoledni, které jsme strávili na školní zahradě v rámci dětského dne, jsme si šli odpoledne odpočinout do knihovny. Každý z nás přečetl spolužákům kousek z vybrané knihy. Fotografie zde.

Vystoupení ŠD 1

V rámci koncertu ZUŠ Music Art jsme měli možnost vystoupit se dvěma tanečními čísly. Pevně doufáme, že to nebylo vystoupení poslední! Děkujeme všem, kteří se přišli podívat. Pár fotografií naleznete zde.

Velikonoční ostrov - ŠD 1

Během měsíce dubna, jsme s dětmi putovaly po velikonočním ostrově, kde byly seznámeny s různými tradicemi Velikonoc i s jejich historií. Na Modré pondělí bylo pro děti nachystané překvapení - piknik na školním hřišti, kde jsme si pochutnali na 2 velikonočních beráncích. Nahlédněte do fotogalerie.

Aktivity v ŠD 2

Ve fotogalerii naleznete mnoho nových fotografíí aktivit ŠD 2

Zdobíme školu jarní tématikou

Za pomocí tuše, brčka a popcornu jsme se krásně naladili na jaro :-) Nahlédněte do fotogalerie

Jóga - ŠD 1

Jogínka Maraya nás učí prvky z jógy. Nahlédněte do fotogalerie

Výlet do Prokopského údolí - ŠD 1

Den po karnevalu jsme si udělali výlet do jeskyně v Prokopském údolí. Nahlédněte do fotogalerie.

Maškarní ples

Nahlédněte do fotogalerie, jak parádně jsme si užili odpoledne plné her a masek!

Aktivity v ŠD 2

Nahlédněte do fotogalerie, jak tráví volný čas děti ze ŠD 2

Důvěra a interakce - ŠD 1

Prohlubujeme důvěru a interakci mezi spolužáky. Nahlédněte do fotogalerie!

Učíme se šít - ŠD 1

Začínáme pomalu, ale moc nám to jde! Až to trochu natrénujeme, ušijeme si maňásky z ponožek. Nahlédněte do fotogalerie

Zima

Užíváme si sněhu na školním hřišti! Nahlédněte do fotogalerie

Ježíšek v ŠD 1

Mockrát děkujeme Ježíškovi za krásné dárky. Děti svítily jak žárovičky a paní vychovatelka uronila... :-) Nahlédněte do fotogalerie a ještě jednou děkujeme!

Mikulášská besídka

V pondělí 5.12. nás navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Nahlédněte do fotogalerie 

Zdraví do škol u nás v družině, aneb "Putování Zdravíkovem"

Prostřednictvím školené lektorky se děti zábavnou formou učí, jak se spávně stravovat a další zásady životního stylu pro budoucí zdraví. Nahlédněte do fotogalerie

Odpoledne na hřišti

Nahlédněte do fotogalerie, jak děti tráví volný čas na hřišti

Návštěva Clam-Gallasova paláce

Ve středu 2.11. se ŠD 1 vydala do centra Prahy poznávat její historii. Díky milému průvodci Liborovi Peprnému (www.peprnapraha.cz) jsme měli možnost vidět prostory, kam se veřejnost jen tak nedostane a dozvěděli jsme se plno nových informací. Nahlédněte do fotogalerie

Dlabání dýní v ŠD 1

V pondělí jsme vzhledem k počasí zůstali v družině a díky dýní, které nám poskytla jedna z milých maminek, jsme si navodili příjemnou podzimní atmosféru. Nahlédněte do fotogalerie

Běžný den v ŠD 1 Žvahov

Zajímalo by vás, jak děti tráví běžný den ve školní družině? Po nahlédnutí do fotogalerie pochopíte, proč se jim občas nechce domů :-)


Ke stažení

Pracoviště         Pod Žvahovem

Kontakty

ZŠ a MŠ Praha 5 - Smíchov, Kořenského 10/760

Telefonní čísla:

 • 257 326 120
  723 723 919 ředitelka
 • 602 206 415 zást. řed.
 • 273 132 833 sborovna
 • 257 326 119 hospodářka
 • 606 277 967 školní družina
 • 257 329 607 mateřská škola

E-mail:
info@zskorenskeho.cz

Více kontaktů »


Videoprezentace

Zvonění

1. hodina08.00 - 08.45
2. hodina08.55 - 09.40
3. hodina09.55 - 10.40
4. hodina10.55 - 11.40
5. hodina11.50 - 12.35
6. hodina12.45 - 13.30
7. hodina13.40 - 14.25
8. hodina14.35 - 15.20
9. hodina15.30 - 16.15