Pěvecký sbor Fontána

Jak to bylo...

Fontána je náš pěvecký sbor, který vznikl ve druhém pololetí školního roku 2011/2012. Na Vánočním zpívání jsme zjistili, že nám to jde, a scházeli se spolu ponejvíce sedmáci a osmáci.

Na další školní rok se k nám přidali naši mladší spolužáci, takže na zkouškách nás bývalo kolem pětatřiceti. Název jsme získali podle blízké tryskající fontány na Arbesově náměstí.

Sboru se ujala paní učitelka Adéla Drahošová, ale pomáhali jí i další - Kateřina Polanecká Ondrejková, Libuše Daňhelková. Sboristů bylo v následujícím roce tolik, že začali zkoušet mladší a starší zvlášť. Zúčastnili jsme se soutěže Hvězdy Prahy 5, a nevedli jsme si špatně. Díky dotaci MČ Praha 5 jsme si dokonce užili soustředění v Týnci nad Sázavou, kde jsme měli pěkné koncerty.

Ve školním roce 2014/15 doplnila vedení sboru paní učitelka Petra Tetourová, která se ujala hudební přípravky a klavíru. Během školního roku pak převzala vedení hlavních částí sboru a přípravku začala vést paní Iveta Honsnejmanová.

Paní učitelku Tetourovou vystřídala ve vedení sboru v roce 2017/18 paní učitelka Bára Soukupová, která se o sbor stará dodnes - i když v době opatření proti Covid je činnost sboru utlumena. Zároveň vznikl v roce 2019/20 hudebně dramatický kroužek pod vedením Květy Cinglové a Lukáše Helceleta.

Co od nás můžete slyšet

  • Spirituály v češtině, angličtině i svahilštině…
  • Lidové písničky nejen z Čech a Moravy…
  • Písničky z pohádek a filmů…
  • Latinské duchovní písně…
  • Populární a rockové písničky ve sborovém podání…
  • … a na Vaše přání třeba i další písně.

Pěvecká soustředění v Týnci nad Sázavou

První soustředění, na které jsme získali dotace od Rady městské části Prahy 5, proběhla v Týnci nad Sázavou ve dnech 12. 10. – 14. 10. 2012. Další proběhlo na podzim roku 2013 a další v letech 2015, 2016 a 2017 - a jako obvykle jsme je zakončili koncertem.


Ke stažení

Články