Sociální pedagožka

Dominika Šedivá

Sociální pedagožka Bc. Dominika Šedivá

Ve školním prostředí se zaměřuji zejména na podporu žáků a jejich zákonných zástupců v oblasti sociálního a vzdělávacího poradenství. Pomáhám při řešení náročných situací žáků, které negativně ovlivňují jejich vzdělávání, pravidelnou školní docházku a základní fungování rodiny. 

Vycházím z porozumění komplexní životní situace žáků a úzce spolupracuji s celou řadou dalších odborníků při kreativním hledání řešení náročných situací. Mým hlavním cílem je podpořit harmonické prostředí, kde se děti cítí bezpečně a mohou se plně soustředit na svůj rozvoj.

Při své práci se žáky se soustředím na: 

  • Sociální, psychologické a vzdělávací předpoklady žáků – identifikace a řešení problémů, které mohou bránit jejich školnímu úspěchu.
  • Výchovné problémy a školní absenci – mapování dopadů na vzdělávací proces a osobnostní rozvoj žáků.
  • Rozvoj základních sociálních návyků – podpora žáků v osvojování dovedností nezbytných pro jejich každodenní život.

Podcast (audionahrávka) o tom, kdo je školní sociální pedagog a s čím dětem pomáhá

 

Dominika Šedivá

koordinátorka prevence školní neúspěšnosti Veronika Soukenková

Řeším sociální situaci žáků a její negativní dopady na vzdělávání, pravidelnou školní docházku, fungování základních společenských mechanismů v rodině a přítomnost základních sociálních a hygienických návyků u žáků. Souhrnně řeším na první úrovni sociální, psychologické a vzdělávací předpoklady žáků potřebných ke vzdělávání a rozvoji žáka.

 

strategie pŘedcházení školní neúspěšnosti

Záměrem školní preventivní strategie je včasné zamezení vzniku rizikového chování u žáků a zajištění tak příznivého školního klimatu, ve kterém může bezpečně probíhat vzdělávací proces. Jedná se tedy o systematické působení všech pedagogických pracovníků v součinnosti se školním poradenským pracovištěm, jehož cílem je zároveň předcházet školní neúspěšnosti našich žáků. Dokument naleznete v příloze Ke stažení níže.

Bezplatný mentoringový program pro děti

V rámci programu najdeme mladému člověku ve věku 12-26 let o něco staršího parťáka. Tím je prověřený dobrovolník, se kterým může mladší vrstevník prožít bezpečný a přátelský vztah, přirozeně se v něm rozvíjet, učit a zažít pocit, že se něco daří. Dobrovolníci v Latě jsou mladí lidé, kteří se rozhodli podpořit toho, kdo to zrovna potřebuje, na jeho cestě dospíváním nebo na prahu dospělosti.

Více informací o této nabídce

Bezplatné konzultace pro rodiče v obtížných životních situacích a při řešení obtížných rodinných situací

Pro rodiče nabízíme poradenství a také pomoc s přípravou rodinné konference- setkání, na kterém se sejde rodina a její blízcí, aby společně našli řešení obtížné rodinné situace.

Více informací o této nabídce

Bezplatná psychoterapie pro děti

Dětská terapie je dynamický proces mezi dítětem a terapeutem, ve kterém dítě prozkoumává svým vlastním tempem a svým vlastním přístupem ty minulé a současné události, které vědomě i nevědomě ovlivňují jeho život. Hlavním nástrojem je dialogický terapeutický vztah. Terapeut pomocí hry, pro dítě nejpřirozenější činnosti, podporuje děti v uvědomování si a vyjadřování vlastních potřeb a rozvíjí vnitřní zdroje. Dítě si odžívá a zpracovává svá minulá či aktuální traumata.

VÍCE O TÉTO NABÍDCE

Poradenské pracoviště