Sociální pedagožka

Sociální pedagožkaBc. Dagmar Kudličková, DiS.

Bc. Dagmar Kudličková, DiS.

Na základě dosaženého odborného studia řeším sociální situaci žáků a její negativní dopady na vzdělávání, pravidelnou školní docházku, fungování základních společenských mechanismů v rodině a přítomnost základních sociálních a hygienických návyků u žáků. Souhrnně řeším na první úrovni sociální, psychologické a vzdělávací předpoklady žáků, na druhé úrovni pak výchovné problémy a dopady školní absence na vzdělávání a rozvoj žáka. Úzce spolupracuji s doučovateli všech předmětů a různými dobrovolníky ve snaze usnadnit rodině fungování nejen v oblasti vzdělávání, ale také v jiných společenských oblastech.

NABÍDKA VZDĚLÁVACÍHO A INFORMAČNÍHO CENTRA PRAHA 5 PRO ŽÁKY A RODIČE CIZINCE

Doučování pro žáky s odlišným mateřským jazykem ve vzdělávacím a informačním centru Praha 5

Další novinkou je možnost (pravidelného i nárazového) doučování ve Vzdělávacím a informačním centru, kde budou 1 - 2x týdně přítomni lektoři, kteří příchozím dětem s OMJ pomohou s domácími úkoly či problematickou látkou. Tato aktivita bude probíhat od nového školního roku ZDARMA.

Klub konverzace v češtině pro rodiče

Klub konverzace v češtině je aktivita, která je určená pro dospělé cizince a bude probíhat v prostorách VIC 1 - 2x týdně ZDARMA. Pokud byste věděli o rodičích vašich žáků s OMJ, kteří by tuto aktivitu ocenili, poprosila bych Vás, abyste jim předali e-mailovou adresu petra.cechova@vicpraha5.cz, na které se dozví více informací. Po otevření škol vznikne i informační leták, který Vám následně rádi poskytneme.

Intenzivní prázdninový kurz ČJ pro děti s OMJ

Tento kurz bude probíhat v termínu 17. - 28. 8. 2020 v prostorách Vzdělávacího a informačního centra Prahy 5. Děti budou docházet na výuku každý všední den. Cílem je oživit a vylepšit znalost českého jazyka před nástupem do školy. Výuka probíhá hravou formou. Pro děti je tento kurz ZDARMA.

Přihlášky naleznete níže ve  wordovském souboru ( v ČJ/ AJ) ke stažení.

Informace o sociální pedagogice

Přehledné informace o úloze a činnosti sociálního pedagoga, které vám umožní lépe pochopit/uchopit mou roli na škole, naleznete níže v PDF souboru ke stažení.