Výchova dětí v digitálním věku

V úterý 9. dubna se konala v letošním školním roce poslední přednáška z cyklu přednášek Rizika spojená s internetem, jež probíhají v rámci projektu Výzva 28 hrazeného z Operačního programu Praha pól růstu – Inkluze a multikulturní vzdělávání. Přednášku zahájil kpt. Ing. Mgr. Tomáš Daňhelka, připomněl některé momenty z lednové besedy, upozornil na základní rizika pohybu na internetu.

Dubnová beseda byla více zaměřena na výchovu dětí, přednášející se zaměřil na rizika, s nimiž se mohou děti na internetu setkat (webcam trolling, kybergrooming, kyberšikana či sexting), jak vliv těchto rizik rozpoznat, minimalizovat či řešit.

Na přednášejícího volně navázala paní ředitelka s tématem výchovných stylů ve spojení s kyberprostorem a různými možnostmi výchovy dětí stran rodičů.

Mnohé dotazy byly zodpovězeny nejen v průběhu přednášky, ale zároveň v závěru byl vymezen dostatečně velký časový úsek na besedu rodičů jak s oběma přednášejícími, tak i mezi sebou.

Publikováno dne: 15. 4. 2019