Mary J. Eisenhower na naší škole!

Společně s organizací PEOPLE TO PEOPLE, která má za cíl prohlubovat mezinárodní vztahy za pomoci edukativních, kulturních a humanitárních aktivit, jsme uspořádali setkání vyslanců této organizace z USA se žáky naší základní školy. Mezi návštěvníky byla i  Mary Jean Eisenhower, vnučka bývalého prezidenta Spojených států amerických - Dwighta D. Eisenhowera.

Při této příležitosti dva žáci 9. ročníku a jedna žákyně ze 4. ročníku provedli návštěvu po celé budově školy, vysvětlili, jak funguje vzdělávací systém v ČR, seznámili je se životem na naší škole a celou prohlídku odprezentovali v angličtině.

Tato návštěva byla tedy velice vydařená, všichni zúčastnění si z ní odnesli zajímavé poznatky a naši žáci si procvičili konverzaci v anglickém jazyce.

Setkání bylo zorganizováno prostřednictvím agentury Relais de Culture, která má za cíl propojení kultur, podporu drobných umělců, hudebníků i řemeslníků, za spolupráce s agenturou PDM Touristik GmbH.

Publikováno dne: 13. 9. 2018