Moře pro Kořenského - 2. část

Na začátku školního roku nás čekalo společné tvoření. Jde o to, abychom se učili domlouvat, spolupracovat, vytvořit zajímavý artefakt z materiálů, které by jinak byly na světě nadbytečné.

Učíme se formou projektu, který spojí více předmětů dohromady - kromě výtvarné výchovy a pracovních činností zahrne také prvky přírodopisu, matematiky, a když budeme tvořiví, možná dojde i na literární inspiraci...

Cílem je vytvořit artefakt třídy, který umístíme v budově školy a možná i venku; některé artefakty pak vybereme i na výstavu v Portheimce, která nás čeká v listopadu.

Takhle vznikala Pepinka Kořenská, velryba, která Vás dnes uvítala ve škole. Připravili ji Vaši pedagogové - a vytvářeli ji spolu, i když nejsou všichni výtvarníci.

Jak jsme si spolu užili vytváření v pátek 2. září můžete vidět v připojené fotogalerii.

Publikováno dne: 1. 9. 2016