Exkurze do Ústavu letecké dopravy ČVUT

Dne 25. 10. 2019 se žáci 8. A a 9. A účastnili exkurze na Ústavu letecké dopravy FD ČVUT. Přednášku vedl Ing. Ladislav Keller (bývalý dopravní pilot, expert na letectví). Pan Keller hovořil obecně o letecké dopravě a o dronech. V rámci přednášky proběhla soutěž. Oceněni byli 3 žáci školy. Následoval zážitkový workshop v laboratoři NDT (Non Destructive Testing) a kalibrace letových zapisovačů, žáci si vyzkoušeli simulátor proudového dopravního letounu Airbus A320, měřili si EKG a na závěr si vyzkoušeli leteckou simulaci v prostředí virtuální reality.

Adéla: To bylo boží! Super workshop.

Sváťa: Na takové akce bychom mohli chodit i častěji.

Fanda: Jsem rád, že jsem se dozvěděl o zajímavých možnostech využití dronů a že jsem se mohl přenést do virtuální reality simulace letu. Skvělý zážitek!

Publikováno dne: 1. 11. 2019