Dny bezpečnosti pro základní školy

Dne 24. 9. proběhl ve škole preventivní program DNY BEZPEČNOSTI PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ve spolupráci s DEKRA CZ a.s.

V teoretické části přednášky si žáci připomněli a rozšíří povědomí o bezpečnosti silničního provozu: používání reflexních prvků, vliv alkoholu a drog na chování účastníka silničního provozu, vysvětlení aktivních a pasivních bezpečnostních prvků vozidel.

Praktickou část tvořily čtyři stanoviště, na kterých si žáci zábavnou a nenásilnou formou procvičili znalosti nabyté v teoretické části: chování cyklisty v silničním provozu vč. bezpečnostní výbavy s rozšířením na vlastnosti a rizika tzv. elektrovozítek; praktické cvičení první pomoci zaměřené na zdravotní újmy po autonehodě; vliv omamných a psychotropních látek na chování a psychiku účastníků silničního provozu; praktická ukázka aktivních a pasivních bezpečnostních prvků vozidel.

Publikováno dne: 24. 9. 2019