Mezinárodní projekt EDISON 2019

Od 20. do 24. května 2019 proběhl ve škole oblíbený projekt EDISON, který spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností. Projekt Edison je projektem společnosti AIESEC, mezinárodní studentské organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže. Školu navštívilo sedm stážistů z různých částí světa – Kolumbie, Kanada, Čína, Palestina, Litva, Gruzie, Kazachstán.  Prostřednictvím svých poutavých prezentací nám představili nejen sebe, ale i kulturní zvyky, tradice a situaci v těchto zemích. Díky multikulturní atmosféře a komunikaci žáků se stážisty v anglickém jazyce hodnotíme projekt jako velmi přínosný. Společné aktivity se neomezily jen na dopolední program ve škole, ale proběhla i kulturní akce Global village, hudební a taneční koncert a výlet do Prokopského údolí a Centrálního parku, kde byly pro žáky a stážisty připraveny konverzační a interakční aktivity. Rádi bychom poděkovali rodinám, které stážisty ubytovaly a připravily jim večerní rodinný program - Schrollovi, Zuzaňákovi, Horákovi, Roberts a Mühlbergerovi.

Ing. Alena Semerádová, PaedDr. Boris Hajdúk – vyučující anglického jazyka

Publikováno dne: 28. 5. 2019