Nacházíte se na: Úvod ZŠ Kořenského Akce školy Využití mobilních telefonů ve výuce anglického jazyka I.

Využití mobilních telefonů ve výuce anglického jazyka I.

Mobily ve školách? Ano či ne? To je otázka!

Názory v naší ideově rozdělené společnosti se i nadále šíří jako techno – pesimistické nebo techno – optimistické. Z pozice učitele a školního metodika prevence se snažím dobrat se optimálního středu. Věřím, že je nutné naučit žáky používat technologie ke svému zdokonalení a vyhledání pravdivých informací.

V rámci procvičování gramatiky a slovní zásoby v hodinách anglického jazyka a konverzace v anglickém jazyce občas využívám i webovou aplikaci Kahoot!. Žákům stačí chytrý mobilní telefon. Hra začíná – učitel pomocí svého zařízení připojeného k projektoru spustí test / soutěž, který si v této aplikaci předem připraví. Zobrazí se číselný PIN, který žáci zadají do svého zařízení. Pak zadají své jméno a čekají na spuštění. Učitel má na projektoru přehled přihlášených žáků (jména a počet). A jdeme na to – učitel spustí první otázku. Ta se zobrazí pouze na projektoru. Mobilní zařízení žáků slouží jen jako „odpovídátko“. Na první pohled obyčejný test / soutěž. Díky tomu, že je otázka zobrazena jen na projektoru, jsou mnohem více zapojení do celého dění. Žáci mají rádi tuto formu procvičování a testování.

PaedDr. Boris Hajdúk

Filip: Líbí se mi na tomto stylu výuky, že je interaktivní a nemusíme jen sedět a poslouchat. Přijde mi zábavnější používat aplikace k učení, než koukat na tabuli a psát si poznámky, jako je tomu v jiných předmětech.

Kate: Líbí se mi, že zábavnou formou procvičujeme nejen gramatiku, ale i rychlé čtení v angličtině, porozumění textu a reflexy. Přijde mi to jako super pomůcka k výuce jazyků.

Lukáš: Tak celkově mi přijde, že když využíváme v hodině aplikaci Kahoot, tak je hodina zábavnější a dokáže to lidi zabavit, dobře se při tom učí anglický jazyk. Člověk si natrénuje angličtinu a reflexy.

Klára: Nejen, že se dokážu naučit něco nového, ale zažiju i zábavu, která se nevyskytuje ve všech předmětech. Kahoot jsem si oblíbila z důvodu, že pan učitel se snaží naší hodinu tímto ozvláštnit, abychom si pamatovali, že škola je i zábavné místo.

Štěpán: Podle mě je využívání Kahoot v hodinách velice dobrý nápad. Naučíš se něco nového a ještě jako bonus k tomu je to zábavnou formou, všechny v naší třídě to rozhodně baví, více než klasická hodina v jiných předmětech.

Jan: Mě to prostě baví. Kahoot je zábava a díky tomu jsme zažili hodně vtipných a zajímavých chvilek. Škola má být hrou, ale něco se naučit musíme, a proto je super, když někdy využíváme aplikaci Kahoot.

/3.5.2019/

Seznam článků