Charitativní akce "Děti dětem"

Vážení rodiče, milí žáci,

naše škola v tomto školním roce začala spolupracovat s Centrem humanitární pomoci Ukrajině, z. s. Tato organizace se věnuje od roku 2015 pomáhání lidem ve válkou zmítané oblasti na východě Ukrajiny.

Více o jejich působení se můžete dozvědět na jejich Fb stránce, pod názvem Centrum humanitární pomoci Ukrajině v Praze, nebo na odkaze https://www.facebook.com/Centrum-humanit%C3%A1rn%C3%AD-pomoci-Ukrajin%C4%9B-v-Praze-111170234086667/about/?ref=page_internal

Níže najdete informační plakát v PDF formátu v rubrice Ke stažení.

V sídle CHP Ukrajině, nám. Osvoboditelů 1369, Praha 16, probíhá aktuálně výstava k dané problematice, kterou můžete navštívit. Otevírací doba středa, sobota, neděle od 12h. V brzké době bude naší škole poskytnuto i video z expozice, které bude uveřejněno na webu školy.

Co je cílem:

Přiblížit žákům život jiných žáků ve světě, informovat je o tom, že ne všude ve světě mají žáci takové podmínky jako v ČR, vzbudit pocit sounáležitosti a rozvoj sociálního cítění a kompetencí.

Co můžeme udělat:

1. Finanční pomoc

2. Materiální pomoc – nové školní pomůcky

Žáci mohou přinést nové školní potřeby, které jim doma případně přebývají – sešity, pera, vodové barvy, penál apod., nebo koupí nové.

3. Materiální pomoc – oblečení, hračky a jiné

Další z možností je přinést již nenošené oblečení, nebo oblečení, které se dětem  doma už nehodí do šatníku (čisté a bez vad), nebo hračky, se kterými si už nehrají, případně můžete přispět nějakou balenou sladkostí (bonbóny, žvýkačky, čokolády apod.) či jinou drobností pro děti.

Sběr bude uskutečněn ve 2. vlnách (I. a II. pololetí). Účast je DOBROVOLNÁ, lze přispět i soukromě.

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat. (kudlickova@zskorenskeho.cz, 731 507 048)

Předem velké díky za spolupráci.

Ukončené projekty