Virtuálně a fakticky po Praze a okolí

Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném projektu Virtuálně a fakticky po Praze a okolí, který je připraven pro žáky 3. – 5. tříd. Projekt je plánován na září až prosinec 2012.

1. Počítačový kroužek 1x / týden 2 hodiny

• náplň činnosti – virtuální cestování po Praze pomocí Microsoft Office, kde se žáci naučí pracovat s daty, vyhledat informace pomocí Internetu a následně tyto informace zpracovat i graficky upravit.

2. Poznávání památek a dění v Praze a okolí

• 4 sobotní výlety do okolí
  • 4 odpolední akce v Praze (výstavy, divadla)
  • náplň činnosti - žáci postupně navštíví místa, o kterých si nejprve zjistí každý své informace právě při svém virtuálním cestování. Na výletech si pak žáci budou vzájemnými průvodci.

Kroužek bude v září probíhat v ZŠ a MŠ Chaplinovo náměstí. Pro žáky, kteří se kroužku budou účastnit, bude zajištěn doprovod zpět na Arbesovo náměstí.

První sobotní výlet 22. září

V sobotu 22. září jsme s žáky navštívili lázeňské město Poděbrady, které je proslulé svojí kolonádou a minerálními prameny. Prohlédli jsme si symbol města Květinové hodiny, dále jsme se svezli vláčkem k soutoku řek Labe a Cidliny a mimo jiné jsme si z paluby parníku užívali sluníčka, které se na nás v odpoledních hodinách přeci jen usmálo.

Druhý sobotní výlet 20. října

V sobotu 20. října jsme navštívili husitské město Tábor, kde se žáci v dopoledních hodinách seznámili s historií města v husitském muzeu a prošli se centerem města. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Muzea čokolády a marcipánu, kde každý žák měl možnost vytvořit si čokoládovou nebo marcipánovou figurku. Samozřejmě jsme se za skvělé výtvory odměnili horkou čokoládou a někteří koupili sladké potěšení i rodičům. Tentokrát nám ale příliš nepřálo počasí, celý den byla mlha a sluníčko se na nás vůbec neusmálo. Večerní příjezd do Prahy nám zkomplikovala nehoda na trati, proto jsme měli zhruba dvouhodinové zpoždění.

Třetí sobotní výlet 24. listopadu

Na sobotu 24. listopadu připadl náš další výlet. Tentokrát jsme navštívili zámek Chvaly a svíčkárnu v Šestajovicích. Počasí nám přálo, a tak jsme si na zámku užívali sluníčka. Ze svíčkárny si děti přivezly spoustu svíček a samozřejmě nakoupily i vánoční dárky.

Odpolední výlet 1. 12. 2012

Barrandov Studio - filmové ateliéry

• bohatý program v duchu nejslavnějších českých pohádek
  • sraz: 13:30 Anděl - na zastávce TRAM směr Barrandov
  • zpět: 16:30 Anděl - na zastávce TRAM od Barrandova
  • s sebou: pláštěnka, svačina, pití

Další celodenní výlety

prosinec - sobota 15. prosince

Uvedené dny jsou pouze orientační, mohou se změnit z důvodu vysoké absence žáků, aj.

Ukončené projekty