13.12.2022, Sovy: Projektový den - Já, malý mysliveček

Povídali jsme si s myslivcem Michalem Vlkem o lese, zvěři - hledáme dalekohledem. Dozvědeli jsme se, jak se chovat X nechovat v lese. Co můžeme pro zvěř do lesa přinést k snědku a co naopak nesmí jíst. Proběhla ukázka výcviku loveckého psa Bellis. Prohlíželi jsme si karty jednotlivých plemen loveckých psů. Dalekohledem jsme vyhledávali zvěř v lese. Poslechli si hudbu - ukázky hry na borlici a jaké jsou signály pro začátek honu, pauzu na oběd? Myslivecká mluva - popis těla psa, zvířat. Mohli jsme si sáhnout na klobouk myslivce, jelení paroží, kůži divokého prasete. Poslouchali jsme zvuky zvěře, skládali velké puzzle - skupinové hry. A na památku děti dostali brk od bažanta nebo bažantí slepičky. Bylo to velice zajímavé a hravé dopoledne plné srandy a novinek. Děti spousty věcí ze života zvěře věděly a nové si vyzkoušeli a zažili. Těšíme se zas na další setkání.

Publikováno dne: 15. 12. 2022