Myšky, Žabky, 22.10.2020, Divadlo - Pohádka Červená Karkulka

Herna v naší školce se proměnila v pohádkový les a děti přihlížely příběhu o Červené Karkulce. Nemohli jsme pozvat divadlo z venku, tak paní učitelky a pan učitel se vrhli do divadla sami. Vytvořili jsme kulisy a scénu pomocí didaktických pomůcek a věcí ze školky. Kostýmy připravili, oblékli a dětem zahráli společně dramatický příběh.

Jak to bylo s Červenou Karkulkou, která putovala lesem a potkala hladového chlupatého vlka. Vlk ji předběhl a nebohou babičku snědl. Také na Karkulce si o chvíli později pochutnal a dál v posteli spal. Naštěstí to zaslechl silný myslivec. Karkulku i babičku zachránil, to je jasná věc! Z vlka se stal pes hlídací a všichni byli veselí.

Bylo to velice napínavé, ale nakonec vše dobře dopadlo. Děti chvílemi ani nedýchaly a držely palce myslivci zachránci.

Publikováno dne: 23. 10. 2020