25. 11. 2019, Dentální hygiena "Jak si správně čistit zuby", společná akce

Navštívily nás studentky z 1. Lékařské fakulty Karlovy univerzity. Postupně prošly všemi čtyřmi třídami. Odvyprávěly dětem pohádku "O zoubku, zubním kazu a zubním kartáčku". Pomocní velkých karet s obrázky si děti mohly lépe představit, jak to chodí se zoubky, když si je nečistíme. A kdo je pak může zachránit? Zubní kartáček a nebo když už je nejhůře, doktor zubař.

Každé z dětí si zkusilo správný úchop a nácvik "jak si správně čistit zoubky". Svůj zubní kartáček si děti mohly přinést z domova, nebo dostaly úplně nový od své paní učitelky. Se zoubky z pohádky to nakonec dopadlo dobře, byly zubním kartáčkem zachráněny. Děti už vědí, že je třeba si každé ráno i večer po jídle čistit zuby, aby byly zdravé.

Publikováno dne: 25. 11. 2019