22. 11. 2019, Myšky - Keramická dílna

Moc rádi tvoříme. A když je třeba zkusit něco nového, neváháme a jdeme do toho. V pátek jsme byly s dětmi pozvány do keramické dílny, která se nachází nedaleko naší školky a parku Porthaimka. Po svačince jsme se vydali na krátkou procházku a došli do dílny, kde nás čekala paní lektorka Andrea s kolegyněmi. Každé z dětí si mohlo zkusit pracovat s keramickou hlínou. Nejprve jsme pomocí válečku vyváleli placku, pomocí šídla a šablonky vyřízli kruh. Dále nás čekala práce s vykrajovátky s vánočními motivy. Vykrojené kousky hlíny děti přilepily na kruh a už jsme byly skoro ve finále. Pomocí barevných glazur a štětců jsme věneček ozdobily. Povídali jsme si, co se dál bude dít s krásnými keramickými věnečky. Nakonec jsme se šli podívat na keramickou pec. Bylo to úžasné páteční dopoledne plné objevování a zážitků.

Máme rádi pátky :)

Publikováno dne: 22. 11. 2019