Nacházíte se na: Úvod Mateřská škola Akce 9.10. Myšky, Žabky, Lišky - Loutkové divadlo - Zlatá ryba

9.10. Myšky, Žabky, Lišky - Loutkové divadlo - Zlatá ryba

Do naší školky přišli divadelníci Kuba a Kristýna z Ilegumovy divadelní společnosti zahrát loutkové divadlo. Děti ze třídy Žabek a Lišek přišly na návštěvu do třídy nejmenších Myšiček. Nejprve jsme si povídali jak se chováme v divadle a následovalo představení "Zlatá ryba". Na zapomenutý ostrov v moři připlul rybář s rybářkou. Společnost jim dělal želvák a krab. Rybář každý den vyjížděl na moře lovit ryby. Sítě měl stále prázdné, až jednoho dne ulovil zlatou rybu. Protože byl dobrosrdečný, rybu pustil zpět do moře. Zlatá ryba mu za vděčnost nabídla, že si může něco přát. Ale přála si jen jeho žena - rybářka. Chtěla se mít dobře...a přála si spoustu věcí. Velký dům, nový zámek a nakonec se stala carevnou celého ostrova. A dál to asi znáte...Nakonec pro lakotu rybářky přišli o všechno. Divadelní představení provázely zvuky tahací harmoniky, ze které děti byly nadšené.

/9.10.2019/

Seznam článků