16. 5. Myšky - Divadlo, Sůl nad zlato

Do školky za námi přijelo divadélko z Iluminiovi divadelní společnosti s pohádkou na motivy Boženy Němcové - Sůl nad Zlato. Bylo to napínavé vyprávění a princezně Marušce jsme drželi palce. Babička v lese Marušku vezme k sobě do chaloupky. A  za společnost a pomoc v chalopce ji prozradí tajemství o pokladu. Maruška se vydá za pokladem a nakonec se shledá se svým tatínkem panem králem a sestrami Krasomilou a Knihomilou. Když se vrátí do království, kouzelný poklad se promění v sůl. Tím Maruška zachrání celé království, a nakonec se ona stane královnou a moudře vládne. Vše nakonec dobře dopadlo a společně jsme se veselili.

Po skončení pohádky si děti mohly prohlédnout samotné loutky, rekvizity i kulisy. Na vše si mohli sáhnout, prozkoumat a maličko si s loutkami pohrát.

Publikováno dne: 17. 5. 2019