3. 5. Sovy - Hudební dopoledne v ZUŠ Radotín - projektový den

Ve staré budově v ZUŠ Radotíně nás přivítal pan učitel Rojar a představil nám krátce historii školy a také hudebního skladatele K. Slavického, po kterém je škola pojmenována. Ve zkušebně už na nás čekali muzikanti, studenti ZUŠ - bicí, kytara a saxofon. Každý předvedl své umění, mohli jsme si prohlédnout všechny hudební nástroje a něco se o nich dozvěděli.

Po svačince nás čekal dobrodružný úkol, najít po budově schované obrázky hudebních nástrojů a potom jsme se podle nich rozřadili do skupin - dechové, strunné, bicí a poslední skupinka měla na obrázcích noty. Už jsme věděli, že noty jsou pro muzikanty vlastně taková písmena a že se podle nich čte a hraje hudba.

Ještě jsme si poslechli další skladby od bubeníků a pěkně si zatančili. Nakonec jsme si všichni zkusili zahrát, což byla veliká legrace a docela i dřina a moc se nám to líbilo. Muzikanty jsme odměnili sladkostí, rozloučili se a pak už zase hurá do školky na dobrý oběd.

Publikováno dne: 7. 5. 2019