22. 3. Myšky - Projektový den: Pohádka, divadlo a loutka

Celý týden jsme si s dětmi povídali o pohádkách v tématu "Klobouk plný pohádek". V pátek nás navštívili divadelníci Kuba s Kristýnou  z Iluminaovi divadelní společnosti. S dětmi ve výtvarné dílně tvořili malé loutky z korkových špuntů, které si děti nakonec mohly odnést domů.

Seznámili nás s různými druhy loutek, zkoušeli jsme, zda se umíme také pohybovat jako loutky. Děti si mohly povodit loutku : maňáska, marionetu i javaku.

Celé příjemné dopoledne zakončilo interaktivní divadelní představení O Perníkové chaloupce. Děti se spolupodílely na vytváření příběhu, staly se zároveň diváky, kulisami i herci. Společně jsme drželi palce Jeníčkovi i Mařence, aby ježibabě utekli a nenechali se upéct v peci a sníst. Ale nakonec všechno dobře dopadlo. Jeníček i Mařenka našli cestu zase domů do své chaloupky.

Publikováno dne: 26. 3. 2019