Družina 5

Vážení rodiče a milé děti,

tento školní rok bude probíhat celoroční projekt Vzhůru do Vesmíru. Dětí se seznamí s planetami sluneční soustavy, jejimi vlastnostmi, poznají, jak je to ve vesmíru, co je gravitace a černá díra, je-li život na jiných planetách a kdy bychom se mohli přestěhovat na Mars. 

 

únor

V únoru jsme se zase vrhli do vědecké činnosti a pozorovali, co se děje v "mikrosvětě". Poznali jsme, jak se správně používá mikroskop a co s ním můžeme zkoumat. Už víme, že, například, rostliny se staví z "cihel", kterým se říká buňky. Také jsme měli možnost sáhnout a zblizka prohlédnout minerály. 

Navštivili jsme Planetárium, kde jsme objevovali další tajemství vesmíru a dělali různé pokusy. 

Všechna naše dobrodružství najdete v sekci Fotogalerie ŠD. 

Pozor! Bohužel, v nejbližších dnech neočekáváme teplé počasí, proto velice prosím dohlédnout na to, aby malí vědci měli čepice nebo aspoň kapuce.

 

Děkuji a krasný nadcházející březen,

Olga Mihunová,

Vychovatelka ŠD5.

 

Leden

V lednu jsme se zabývali vztahy mezi pochybem planet a změnou ročních období. Vyzkoušili jsme i napodobit sluneční soustavu. Hlava se nám trochu zamotala, ale práce přinesla své ovoce, a už víme, proč je v zímě chladno a v letě je teplo.

Dále malí vědci se pokusili o pěstování krystalů z kuchyňské soli. Výsledky experimentu jsou sdělené v naší fotogalerii. 

Také pokračujeme v poznavání nejenom světa kolem sebe, ale i uvnitř. Důležitost práce lékaře jsme pochopili z praxe, ve které jsme se vpravili do role začinajícího teraupeuta. Žadný pacient nezůstal bez diagnózy a naležité péče. Fotoreportáž už je na webu.

Přeje Vám krasný den Olga Mihunová,

Vychovatelka ŠD5.