Nacházíte se na: Úvod Školní družina Družina 5

Družina 5

Bobování

V zimních měsících, pokud je sníh, chodíme sjíždět kopečky v Kinského zahradě na "lopatách". Dbejte na to, aby děti měly řádné převlečení (oteplovačky, rukavice, šálu a čepici).

Pokud dítě nemá, chodí se s námi projít, ale i tak některým dětem chybí teplé oblečení.

NOVÁ ORGANIZACE V ŠD OD II. POLOLETÍ

Od 1. 2. 2019 v rámci organizačních změn, z důvodu individuálnějšího přístupu a posílení vztahů mezi žáky, došlo k přerozdělení některých dětí. Bližší informace ohledně změny máte k dispozici jak u svých učitelů, tak u vychovatelů.

kino

Dne 30. 1. 2019 jdeme s dětmi do kina na film Ledová sezóna - medvědi se vrací. Začátek představení 13:30, odchod ze školy ve 13:00.

Vážení rodiče,

v době pololetních prázdnin, tj. v pátek 1. února 2019 nebude provoz školní družiny.

Na základě průzkumu zájmu o jarní prázdniny nebude školní družina od 11. - 17. února 2019 v provozu.

Divadlo MANA

Vážení rodiče,

17. 1. 2019 se s dětmi vydáme do divadla MANA na Praze 10. Představení se jmenuje „Dvě pověsti české: O věrném Šemíkovi a silném Bivojovi“. Odchod ze školy bude v 13:15. Předpokládaný návrat zpět cca do 16h. Peníze na vstupné budou použity z fondu ŠD, tudíž NIC neplatíte.
POZOR – účast se netýká těch dětí, které mají v daný den kroužek.  Děkujeme.

Bruslení

Vážení rodiče,

stejně jako v minulém roce začínáme chodit s dětmi na veřejné kluziště (u městské knihovny). Podmínkou pro účast na bruslení se ŠD je: vhodné oblečení (např. oteplovačky, kombinézy apod.), lyžařské rukavice (aby nedošlo k poranění či rychlému promočení materiálu), pokrývka hlavy a HLAVNĚ helma (bez helmy dítě zůstává v ŠD). Děkujeme.

KC Prádelna

14. 12. 2018 se s dětmi vydáme do komunitního centra Prádelna, kde si pro nás připravili zajímavý kreativní program.

Lampionový průvod

Jako loni v tuto podzimní dobu vás zve školní družina na Lampionový průvod, který se koná 15.11.2018. Průvod odchází v 17 hodin do Kinského zahrady. Moc se na vás těšíme. Nezapomeňte dětem koupit lampionky (z bezpečnostních důvodů bez svíčky, pouze  s baterkou). Sraz je před školou v 17:00 hodin a před průvodem si vyzvedněte dítě ze své školní družiny. Za dítě je v době průvodu odpovědný rodič.

Divadelní představení

Dne 29. 11. 2018 navštíví naše školní družina divadlo Ypsilon ve Spálené ulici. Divadlo je od 14:15 hodin a stojí 80 Kč (platí se z fondu ŠD). Je to hudební představení s názvem: "Hudbajky aneb skrytý život nástrojů!"
Moc se těšíme.

100 let republiky

Výročí naší republiky, oslavíme také spolu s dětmi v naší družině. V pátek 19.10.2018 má naše družina první společnou akci. Je to soutěž ze znalostí Československa. Soutěží mezi sebou družstva složená z různých věkových kategorií. Každý měsíc máme pro děti připravenou společnou soutěž pro celou školní družinu.

Informace na začátek školního roku 2018/ 2019

Vážení rodiče,

v průběhu měsíce září dostane každé dítě zápisník do ŠD (prosíme obalit), ve kterém najdete potřebné informace o chodu ŠD. Prostřednictvím tohoto zápisníku budete dostávat různé informace o akcích, platbách, popřípadě i jiná sdělení. Jednorázově, též začátkem září, vybíráme částku 250Kč (odevzdáváte své vychovatelce), která slouží na různé kulturní i jiné akce.

Vaším podpisem stvrzujete příjem těchto informací.
Děkujeme.

Tým vychovatelek ŠD