Družina 2

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

BŘEZEN 2024

V březnu si povíme o živé a neživé přírodě, jak se vlastně rozlišuje.Také si zasadíme semínka afrikánů, které si odneseme domů.

Opět navštívíme městskou knihovnu, kde nám paní knihovnice ukáže nové knihy a kdo má svojí kartičku, může si nějaké knihy zapůjčit. Čeká nás malování triček v ALBI, kde uplatníme naší fantazii.Ke konci měsíce budeme tvořit na velikonoce  a k tomu si zazpíváme velikonoční koledy.

Jarní tvoření pro děti a rodiče

21.3.2024 v 16:00-18:00

Dílna 1 - Drátkované vajíčko cena 100,-

Dílna 2 - Malování na sádrové odlitky cena 100,-

Dílna 3 - Jarní větvička cena 100,-

Dílna 4 - Tisk na látkový sáček cena 100,-

Každá dílna maximálně 10 účastníků.

Výrobky si odnesete s sebou domů.

ÚNOR 2024

V únoru se zaměříme na orientaci v čase, poznávání času na hodinách, proč se měří a historii hodin( sluneční, vodní, přesýpací,...)

Při vycházkách si budeme všímat staveb, jak starších, tak i nových, jak se mění architektura v našem okolí.

Také si budeme povídat o masopustu, vyrobíme si jednoduché masky z papíru. Připomeneme si pravidla slušného chování  ve škole, v dopravních prostředcích a na procházkách, opět jdeme do knihovny a nakonec nás čeká kouzelnické vystoupení

LEDEN 2024

Máme po Vánocích, po přejídání a lelkování u televize, měli bychom se zaměřit na naše zdraví.

Soustředíme se na naše tělo, stravu a nemoce, budeme vyrábět kostru z papíru, koláže na potravinovou pyramidu, přípravíme si zeleninový salát a začneme chodit na bruslení.

Také nás čeká opět návštěva knihovny, kde se zaměříme na ilustrátory podle našeho časového plánu.

Při našich procházkách dosypeme slunečnicová semínka do již zavěšených krmítek, pokud jich bude málo, pokusíme se nějaké vyrobit.

A protože je začátek nového roku, vyrobíme si kalendář.

Tak ať se nám daří !

Prosinec

Tak jsme se dočkali, Vánoce jsou za dveřmi. Zkoušíme písničky a básničky pro Mikuláše, vyrábíme drobné dárečky ze šišek a jiného materiálu.Půjdeme se podívat na vánoční výstavu v botanické zahradě, kde si můžeme i něco zakoupit a také vyjedeme tramvají na náměstí Míru, kde jsou k vidění vánoční trhy. Nesmíme zapomenout na naše ptactvo, které slyšíme i v zimním čase. Budeme ptáčkům doplňovat jejich krmítka v parku a povídat si, jak můžou ptáčkům  a jiným zvířatům děti v zimě pomoci.

Také si zkusíme vyrobit čarovnou hůlku, která nám splní naše přání.

Přeji Vám všem krásné a pohodové vánoce , vaše vychovatelka Jana Hadravová

LISTOPAD

V listopadu půjdeme pozorovat změny v přírodě do botanické zahrady. Zaměříme se na podzimní květiny. Zručnost si vyzkoušíme při výrobě draka z papíru. Svátek Dušiček (Památka zesnulých) si připomenema prakticky a to výletem do Hlubočep na hřbitov, kde i položíme na hroby zapálené svíčky.

ZÁŘÍ + ŘÍJEN

Co děti v družině potřebují

- náhradní oblečení - tepláky, tričko, mikina, ponožky

- nepromokavá bunda, pláštěnka, deštník, holinky, nepromokavé boty

- čepice, kšiltovka, v zimě rukavice

- box na svačinu a láhev na vodu

VYBÍRÁME:

• kancelářský papír A4 - čisté bílé papíry
  • blok na kreslení A4 (čisté listy), nejlépe v kroužkové vazbě - do něj budou celý rok kreslit své vlastní obrázky
  •  na odměny 2x sáček bonbónů, šťávu

Vítáme vás po prázdninách v novém školním roce. Letošní celodružinová hra nás zavede do světa pohádek.

Září   - Pohádkové postavy

Říjen -Postavy z příběhů

Listopad-Zvířátka z pohádek a příběhů

Prosinec - Kouzelné předměty z pohádek