Nacházíte se na: Úvod Školní družina Družina 1

Družina 1

Jarní prázdniny

Školní družina nebude v době jarních prázdnin otevřena, nebyl splněn požadavek přihlášení minimálně 12 dětí.

Tedy od 17. 2. do 21. 2. 2020 nebude v provozu školní družina.

Bruslení

Od 27. 1. 2020 budou děti školní družiny chodit na bruslení vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Papoušci

Ve středu 22.1. ve 14:00 k nám do sálu - horní tělocvičny přiletí Papoušci.

Přiletí 15 papoušků ze 4 kontinentů v hodnotě 1 mil kč.  Je to program, který jsme pro naše děti domluvili.

Děti si budou moci papoušky pohladit a komunikovat s nimi. Moc se na akci těšíme. Přijďte se podívat i vy.

Ztráty a nálezy

Vážení rodiče,

Od pondělí 20. 1. do pátku  24. 1.  můžete s vaším dítětem zkontrolovat šatní skříňky a podívat se na okna v šatnách, zda-li tam nenajdete něco ze ztracených věcí.

Vychovatelky ŠD

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče. V poslední době se stává častěji, že si pro své dítě přicházíte pozdě, tj. po 17:00 hodině. Proto jsem vám raději okopírovala výňatek z vnitřního řádu ŠD, abyste věděli, jak v této situaci postupujeme.

Povinností zákonných zástupců žáků vzhledem k ŠD či ŠK je:

1.8.5. pokud se pozdní vyzvedávání dítěte opakuje, dochází ke sčítání minut pozdních odchodů ze ŠD/ŠK (tyto pozdní odchody jsou prokazatelně evidovány v docházkových listech ŠD/ŠK a zákonný zástupce je o nich neprodleně informován). Dosažení 20 minut pozdních odchodů ze ŠD/ŠK (za pololetí) je považováno za hrubé porušení vnitřního řádu a jako takové může být důvodem k podmínečnému vyloučení, v případě dalšího opakování k vyloučení ze ŠD/ŠK;

Děkujeme za pochopení,

Mgr. Věra Lasovská

Rozmístění dětí do jednotlivých oddělení

Vážení rodiče.

Informace o rozmístění dětí do školních družin jsou umístěné pod zvonky a na nástěnce ŠD

ve vstupní hale školy. Prosíme vás ještě o trpělivost a pochopení drobných organizačních změn na začátku školního roku.

Děkujeme, tým vychovatelek ŠD.

ŠD1 - přípravka + 2.A, Jana Hadravová

ŠD2 - 1.A 1/2 + 3.A, Alice Kovaříčková

ŠD3 - 1.A + 3.B, Mgr. Věra Lasovská

ŠD4 - 4.B + 5.A + 5.B, Vendula Kazáková, DiS.

Přihlášky do ŠD 2019-2020

Přihlásit dítě do školní družiny na rok 2019/2020 můžete tak, že odevzdáte přihlášku vedoucí vychovatelce v době od 26. 8. do 30. 8. 2019 (od 9:00 do 15:00 hodin - 606 277 967).

Přihlášku k vytištění najdete v dokumentech, popřípadě ji můžete zaslat v elektronické podobě na e-mail: lasovska@zskorenskeho.cz, (originál zápisního lístku prosíme také odevzdat osobně vedoucí vychovatelce).

Provoz školní družiny začíná 2. 9. 2019 ranní družinou.

Školní družina 2019/2020

Ve školním roce 2019/2020 budou na naší škole otevřena čtyři oddělení školní družiny.

Družinu budou navštěvovat děti z přípravky a děti z první až čtvrté třídy.

Děti z páté třídy, pokud budou mít zájem, doplní volná místa.

Mgr. Věra Lasovská, vedoucí ŠD

Tandemová výuka v ŠD1 a v ŠD2

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogů ve školní družině, kteří spolu plánují a zrealizují 10 vzdělávcích jednotek do konce června. Součástí spolupráce Mgr. Lasovské a p. vychovatelky Jany Hadravové je uplatnění principu 3S - společné plánování, společná výuka, společná reflexe. Zatím máme za sebou tři jednotky: zdravá výživa, příchod jara - masopust a ochutnávky potravin a nyní máme téma strach (hry, povídání se spolužáky, soutěže apod.)

Kontakty ŠD

Věra Lasovská