Družina 1

Vítáme vás v novém školním roce 2021/2022

Vážení rodiče a milé děti,

tento školní rok bude probíhat celoroční projekt Plavba za pokladem.

Září - vyplutí

Před vyplutím na cestu nás čekají nutné přípravy a také seznamování a hlavně stmelení posádky. Zjistíme, kdo co umí, na co je kdo šikovný, co koho nejvíc baví, ale také s čím kdo potřebuje pomoci.

Jen ten, kdo splní úkoly a získá Kartu námořníka, bude připraven na naši dlouhou cestu a bude mít možnost najít ukrytý poklad.

ŘÍJEN - OSTROV PŘÍRODY

Za dobrodružné plavby jsme přistáli u ostrova Přírody, který jsme prozkoumali a díky znalostem přírody se vyhnuli nástrahám a nebezpečí. Objevili jsme plody přírody, kterými jsme doplnili lodní zásoby, takže jsme si ověřili, že dobře znát přírodu se vyplatí.

listopad - ostrov zdraví

Na ostrově zdraví jsme hledali, jaké potraviny nám pomáhají ke zdraví a které můžeme mlsat jen občas. Sami jsme si připravili zdravou svačinku a byla to hračka.

prosinec - vánoční ostrov

Vánoční ostrov nám zněl koledami a voněl vůní františků. Pěkně jsme si vyzdobili třídu a povídali si o vánočních zvycích v čechách i v jiných zemích. Těšili jsme se na dárky pod stromečkem, ale taky jsme vytvořili sami něco pro radost rodičům.

leden - ostrov hudby a tance

Na tomto ostrově nám bylo veselo, zpívat a tančit nás bavilo. Písničky jsme nejen malovali, ale i doprovázeli rytmickými nástroji. Ani se nám nechtělo plout dál.

únor - ostrov karneval

Abychom mohli vstoupit  na ostrov, museli jsme si nejprve připravit masku. Pak teprve jsme si mohli vyzkoušet taneční kroky a zapojit se do karnevalového reje.

březen - ostrov pohádky a příběhů

Tento ostrov  byl plný setkávání se s pohádkovými postavami i s hrdiny oblíbených knížek. Sami jsme si i zkusili dramatizaci pohádky "O  koblížkovi". Také se nám dařilo ho vymodelovat podle své fantazie.

duben - ostrov dopravy

Na tomto ostrově jsme si při soutěžích vyzkoušeli, jak se doprava rozvíjela. Ale také jsme věnovali hodně času procvičování pravidel chování v městském provozu a dopravním značkám.