Nacházíte se na: Úvod Školní družina Družina 1

Družina 1

Podzimní prázdniny

Vážení rodiče,

v době podzimních prázdnin provoz školní družiny z provozních důvodů nenabízíme.

28. října je státní svátek, v úterý 29. října a ve středu 30. října 2019 jsou podzimní prázdniny.

Ředitelské volno je ve čtvrtek a v pátek 31. 10. - 1. 11. 2019 (navazuje na podzimní prázdniny).

V tyto dny budou ve škole stavební práce.

Děkujeme za pochopení.

VÝTVARNÉ A PRACOVNÍ DÍLNY ŠD 1

V naší družině vyrábíme z přírodnin, pro které si chodíme procházkou do okolních parků.

Také chodíme s dětmi do knihovny. S praktikantkou, která je ve ŠD na praxi, jsme se naučili novou písničku a vyrobili flétnu z brčka. Nakonec jsme si společně zapískali.

Výlet do Ploskovického zámku

Vážení rodiče.

V pondělí 30. září jedou děti z 1. P, 1. A, 2. A, 3. A/B  na výlet do Ploskovického zámku u Litoměřic. Zúčastní se interaktivního zážitkového programu "Země snů". Při vstupu do areálu zámku se naše děti stanou skřítky a budou součástí pohádkového příběhu. Doporučujeme skřítkový obleček (není podmínkou). Skřítkovou čepičku mají některé děti vyrobenou ze školní družiny. Odjezd od školy je ve 13:00 hodin.  Předpokládaný návrat cca 17:00 - 17:30 podle dopravní situace. V ceně zájezdu je cestovní pojištění.

Po příjezdu jdou děti do školy, vezmou si tašky a teprve potom budou posílány rodičům.  Děti doprovází p. vychovatelka Jana Hadravová, Alice Kovaříčková a Mgr. Věra Lasovská. Přejte nám krásné počasí a vydařenou pohádkovou akci.

Mgr. Věra Lasovská

Rozmístění dětí do jednotlivých oddělení

Vážení rodiče.

Informace o rozmístění dětí do školních družin jsou umístěné pod zvonky a na nástěnce ŠD

ve vstupní hale školy. Prosíme vás ještě o trpělivost a pochopení drobných organizačních změn na začátku školního roku.

Děkujeme, tým vychovatelek ŠD.

ŠD1 - přípravka + 2.A, Jana Hadravová

ŠD2 - 1.A 1/2 + 3.A, Alice Kovaříčková

ŠD3 - 1.A + 3.B, Mgr. Věra Lasovská

ŠD4 - 4.B + 5.A + 5.B, Vendula Kazáková, DiS.

Přihlášky do ŠD 2019-2020

Přihlásit dítě do školní družiny na rok 2019/2020 můžete tak, že odevzdáte přihlášku vedoucí vychovatelce v době od 26. 8. do 30. 8. 2019 (od 9:00 do 15:00 hodin - 606 277 967).

Přihlášku k vytištění najdete v dokumentech, popřípadě ji můžete zaslat v elektronické podobě na e-mail: lasovska@zskorenskeho.cz, (originál zápisního lístku prosíme také odevzdat osobně vedoucí vychovatelce).

Provoz školní družiny začíná 2. 9. 2019 ranní družinou.

Školní družina 2019/2020

Ve školním roce 2019/2020 budou na naší škole otevřena čtyři oddělení školní družiny.

Družinu budou navštěvovat děti z přípravky a děti z první až čtvrté třídy.

Děti z páté třídy, pokud budou mít zájem, doplní volná místa.

Mgr. Věra Lasovská, vedoucí ŠD

Tandemová výuka v ŠD1 a v ŠD2

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogů ve školní družině, kteří spolu plánují a zrealizují 10 vzdělávcích jednotek do konce června. Součástí spolupráce Mgr. Lasovské a p. vychovatelky Jany Hadravové je uplatnění principu 3S - společné plánování, společná výuka, společná reflexe. Zatím máme za sebou tři jednotky: zdravá výživa, příchod jara - masopust a ochutnávky potravin a nyní máme téma strach (hry, povídání se spolužáky, soutěže apod.)

Kontakty ŠD

Věra Lasovská