Výstava od nádraží k nové čtvrti

Průřezová témata Výchova demokratického občana a Environmentální výchova zahrnují také aktuální dění v okolí školy a bydliště žáků, a tak jsme usoudili, že návštěva výstavy Od nádraží k nové čtvrti v centru CAMP, kombinovaná s prohlídkou skleníků botanické zahrady poblíž, bude dobrým doplňkem vzdělávání a zároveň nám umožní přeorganizovat provoz školy tak, aby i ve volební den mohla probíhat výuka.

Žáci i pedagogové se vrátili ze společné exkurze nadšení - viděli modely rozvoje oblasti, kterou znají v současném stavu, a mohli si představit její budoucnost. Učivo o měřítku plánu a mapy patří do matematiky a zeměpisu, botanické exponáty do zeměpisu a přírodopisu.

Každý výjezd mimo školu znamená dobrou příležitost pro prověření vztahů mezi žáky - a dobře víme, že na nich je třeba neustále pracovat. Příští kolo prezidentských voleb navštíví výstavu další třídy, které ji budou kombinovat nejspíše s návštěvou antropologického muzea či výstavy minerálů.

Zde je webová adresa výstavy: http://praha.camp/

Publikováno dne: 15. 1. 2018