Dny Prahy 5

V pátek 17.2. jsme využili účasti hned na dvou akcích konaných při příležitosti Dnů Prahy 5.

Nejprve k nám na základní školu zavítal chlapecký pěvecký sbor Bruncvík pod vedením Lenky Pištěcké se svým workshopem "Každý může zpívat". Sbor pracuje především v projektech, kde se vždy věnuje určitému tématu a hudebnímu stylu. Kromě koncertů pro veřejnost pořádá velkou řadu výchovných koncertů, na kterých děti seznamuje s různými hudebními styly a interaktivním způsobem je zapojuje, od samotného zrodu zvuku, hudbu středověkou, barokní až po hudbu současnou. Žáci si tak mohli vyzkoušet zpívat spolu s pěveckým sborem a dozvěděli se také spoustu zajímavých informací ze světa hudby.

Odpoledne jsme pak vyrazili se školní družinou na výlet historickým vlakem. Naše trasa vedla ze Smíchovského nádraží Prokopským údolím, až do pražských Řeporyj, kde se po krátké přestávce vlak zase otočil a vrátili jsme se po stejné trase opět na Smíchovské nádraží. Vzhledem k tomu, že celé odpoledne bylo krásné počasí a svítilo sluníčko, výlet jsme si náramně užili. Také jsme se dozvěděli něco o konstrukci a historii vlaku přímo od pana strojvedoucího.

Děkujeme městské části Praha 5 a chlapeckému pěveckému sboru Bruncvík za tyto akce.

Publikováno dne: 20. 2. 2017